«Вишиваний. Король України»

Проект. Партнер

«Вишиваний. Король України»

«Вишиваний. Король України» — це національний, і навіть міжнародний просвітницький проєкт. Він відновлює нашу історичну пам‘ять і повертає з небуття постать ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурґ-Лотаринзького.

Постать Василя Вишиваного є знаковою не тільки для української, але і для австрійської історії. Вона підтверджує глибинні історичні та культурні зв’язки між Україною і Європою та доводить: українцям є що показати світові та чим здивувати вибагливу європейську публіку.

Опера зібрала команду відомих українських митців: режисер — Ростислав Держипільський, автор лібрето — Сергій Жадан, композиторка — Алла Загайкевич, диригентка — Оксана Линів.
Однозначно це — експеримент для українського театру. Це еклектика історичного та сучасного. Нелінійний сюжет, риси одночасно драматичної та ліричної опери, а ще елементи кінематографу. Це більше, ніж просто опера, це — складний, багатоплановий проєкт, який об’єднує різні галузі мистецтва.

Підтримка мистецького проєкту

  • Підтримка мистецького проєкту

    На початку 2021 р. Благодійний фонд «Paramonov Foundation» оголосив про намір підтримати проєкт «Вишиваний. Король України» та постановку знакової опери в Харківському національному академічному театрі опери і балету ...

    Детальніше